A A A K K K
людям із порушенням зору
Відділ культури, туризму, молоді та спорту Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області

Нематеріальна культурна спадщина Нересницької ТГ

Фото без опису

Виготовлення капців і пуловерів

Виготовлення вовняних капців та пуловерів є досить клопітким процесом, що бере початок з давніх часів та зберігає свою популярність і до нині. Не зважаючи на різноманітність ниток та заміну ручного плетіння машинними в’язками, це ремесло широко використовується у своєму автентичному виді. Передумовою готового виробу є складний технологічний процес. Починається він з випарювання та миття вовни, потім її скубуть або розчісують за допомогою «дергунки» (металевої щітки), далі іде процес прядіння вовняної нитки,  лише після чого можна приступити до в’язання самого виробу на чотирьох спицях. Схема та техніка плетіння передається від матері до доньки і т.д. Сучасні технології дещо урізноманітнили естетичний вигляд виробів, адже капці та пуловери почали прикрашати різноманітними декоративними елементами.

11:39 02.08.2022

Весільні голубці «Свальбувські голубці»

Без голубців не обходиться жодна закарпатська гостина. Але особливої уваги заслуговують саме весільні голубці, адже спочатку вони готувалися лише виключно на весілля і символізували  пару голубів, а точніше – наречених, яким бажали любитися, як голуби.

11:35 02.08.2022

Різдвяна коляда «Вертипляни»

В деяких селах Нересницької громади збереглися прадавні традиції різдвяної коляди. Після сходження першої різдвяної зірки і святої вечері парубки збираються групами і ходять по оселях колядувати. Це  дійство синтезує в собі коротку костюмовану виставу та  пісні-колядки.  Готуватися до цього хлопці починають після 19 грудня – Дня Св. Миколая. Підготовкою займається старший хлопець, що добре пам’ятає сценарій його називають бандаш. Він займається організацією  «колядницької банди» і має роль старшого пастуха.  Подальше розподілення ролей залежить від віку та фізичних якостей парубків. Чітко розмежовані дві вікові категорії. Перша це молодші хлопці -  «Білі» : 1 пастух, 3 царі, ангели, 1 король. Друга ланка це вже більш старші, що називаються «Діди». В деяких селах також побутує звичка «дідам» мірятися між собою силами, це відбувається на ранок першого дня Різдва і називається «встріча».

11:29 02.08.2022

Традиції ткацтва покровців

Ткацтво - це одне із найдавніших ремесел. Воно виникло ще в період первіснообщинного ладу і представляло собою тканини для пошиття одягу. Згодом, коли виникла потреба в утепленні осель почали з’являтися і інші вироби.

11:14 02.08.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Додати послуги

Додати ще одну послугу