Бібліотека с.Новоселиця Новоселицького старостинського округу №2 Нересницької сільської ради

Сьогодні- День Героїв Небесної сотні. Десята річниця вшанування пам'яті, 18-20 лютого 2024року стали май кривавішими днями Революції Гідності. Тоді загинули протестувальники. Тих кого сьогодні називають Небесною сотнею, щемить серце, болить душа. Та слава героїв невмируща! Майдан забути неможливо. До цього дня в бібліотеці с.Новоселиця оформлена тематична виставка. День Героїв Небесної сотні.

17:33 20.02.2024

В бібліотеці с.Новоселиця експонується розгорнута тематична виставка "Дзвенить струмочком рідна мова "

День Української писемності та мови, який традиційно святкували 9 листопада, цього року має нову дату 27 жовтня. Перенесення пов'язане з переходом Православної церкви- це день вшанування пам'яті преподобного Нестора- Літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Українська мова є однією із славянських мов. Тож з нагоди цього дня в бібліотеці с.Новоселиця експонується розгорнута тематична виставка "Дзвенить струмочком рідна мова ".Необхідно наголосити, що наша мова походить від єдиного праслав'янського коріння,а не від міфічної давньоруської мови,яка нібито розділилася на три мови- українську, білоруську та російську.Процес формування української мови розпочався в шостому столітті і тривав до шістнадцятого століття. У її становленні приймали участь не лише славянські племена, але і іраномовне та тюркомовне населення.

21:52 27.10.2023

29 вересня- День пам'яті жертв Бабиного Яру - найжахливіших символів Голокосту.

29 вересня- День пам'яті жертв Бабиного Яру - найжахливіших символів Голокосту. Пам'ять про трагедію Бабиного Яру вшановується в Україні на державному рівні й є свідченням того, що колективній пам'яті народу подібні скорботній події не мають жодних часових проміжків і будь - яких термінів - вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті поліг у братській могилі Бабиного Яру. До роковин трагедії в бібліотеці організована ілюстративна виставка, "Бабин Яр: Розстріляні долі". На якій представлені фотоматеріали.

17:57 21.09.2023

Плетіння максувальної сітки для ЗСУ

За роки війни українці навчилися плести професійні маскувальні сітки для ЗСУ. В нашому селі також є хороший організатор Токар Василина Василівна , вона з великим терпінням навчає всіх бажаючих, які долучилися до цієї справи. Наразі вчора по рахунку виплели 40- ву сітку. Головне те, що вони це роблять з любов'ю і пошаною до наших бійців. Адже знаємо, що одна маскувальна сітка- життя десятків наших військових.

17:38 20.09.2023

В бібліотеці с Новоселиця організована тематична добірка матеріалів писвячених пам'яті загиблим добровольцям і землякам

Цей день держава започаткувала в 1919 році саме 29 серпня, бо з цією датою пов'язаний один із найтрагічних епізодів російсько - української війни до повномаштабного вторгнення- вихід українських воїнів з оточення під Іловайському в 1919 році. Тоді російське керівництво- традиційно для себе- порушило домовленості. Українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим що мало бути " зеленим коридором ".Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам'ятного дня 29 серпня став соняшник. Він - не просто символом історичної мужності українських воїнів, це символом життя України. На жаль словами важко загоїти в серці болючу рану втрати. З нагоди цієї сумної дати в бібліотеці с Новоселиця організована тематична добірка матеріалів писвячених пам'яті загиблим добровольцям і землякам. Вічна пам'ять загиблим, слава і честь живим захисникам.

09:45 29.08.2023

До міжнародного дня захисту дітей в бібліотеці с Новоселиця розгорнута тематична виставка "Місце зустрічі- країна дитинства ".  Діти найдорожче багатство кожної людини, кожної родини, кожної країни. Сьогодні коли перед нашою країною постали надзвичайно складні випробування, завдання збереження життя, здоров'я і благополуччя дітей, як ніколи є вкрай актуальними, тому день захисту дітей- нагадування нам дорослим, про відповідальність, яку ми несемо за життя маленьких громадян.

12:01 01.06.2023

В бібліотеці с Новоселиця оформлена книжкова виставка: "Українці- нація героїв""

23 травня День героїв України. У цей день Україна вшановує пам'ять всіх героїв, які боролися за суверенітет і незалежність нашої країни, а прямо зараз борються проти російської армії за нашу свободу. Це горде і водночас сумне свято, адже багато героїв України розплатилися життям заради своєї країни. Цей день є символом незборимості України! До цієї дати в бібліотеці с Новоселиця оформлена книжкова виставка: "Українці- нація героїв".

11:43 29.05.2023

В бібліотеці с.Новоселиця діє етно виставка:"Вишиванка-код нації"

18 травня день Вишиванки. Вишиванка є символом українського народу. Де б ви не знаходились, побачивши вишиту сорочку, на згадку приходить лише одна думка- щедра, родюча українська земля, та неймовірно багатий душею та творчістю український народ. З нагоди цього свята в бібліотеці с.Новоселиця діє етно виставка:"Вишиванка-код нації"

11:32 17.05.2023