A A A K K K
людям із порушенням зору
Відділ культури, туризму, молоді та спорту Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області

Надія Іванівна Танчинець (Чендей)

Дата: 06.09.2023 14:45
Кількість переглядів: 21

   Надія Іванівна Танчинець за фахом фізик, але попри свою фахову заангажованість в якості шкільної вчительки, вона має природну тягу до лірики. Наскільки мені відомо, в університеті вона проходила спеціалізацію з астрономії і відчуття Космосу в житті ніколи її не зраджувало. 

    Певно, почалося воно із замилування у дитинстві зоряним небом над Новоселицею, де воно надзвичайно просвітлене, чисте й рясне на невідомі й більш знані світила. 

     Надія Іванівна знала про великі світові обсерваторії та неодмінно й того "Білого Слона " на Чорногорі, але її проникливе око навіть без потужних телескопів уміє проникати в глибини людської душі.

   Природні закони й формули вона вміла і вміє заряджувати поетичним словом високої напруги. Присутність поетичного тексту на її уроках. на вчительських корпоративах була обов'язковою й водночас невимушеною.

   Сама беручись до пера, не ставила перед собою завдання показати майстер-клас української силабо-тоніки й лексичних багаств. Вона пише про речі буденні, але з тих речей складається життя матері, дружини, педагога.

   Прагнучи зібрати під книжковою обкладинкою написане нею досі, автор охоче розкриває читачеві своє власне бачення поетичного Космосу. Не протуберанці й сонячні спалахи вирують в поезії Надії Танчинець, а напрочуд щира жіноча ліричність, яка стане для поціновувача поетичних скарбів справжньою віддушиною. Нині чимало людей береться до літературного ремесла, вбачаючи в цьому певний піар і навіть марнослав'я.

   Спостерігаючи рух Оріона по небосхилу, оманливого й таємничого сузір'я, Надія Танчинець прагне через поетичне слово наблизити його тепло й сяйво до людського серця.

    В неї для цього є всі підстави: життєвий досвід і життєва мудрість, поетичне обдарування і шарм сучасної інтелігентної, не зовсім сільської дами. 

(Передмова Петра Мідянки (член Національної Спілки письменників України) до поезій "Думки вголос" Надії Танчинець)« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Додати послуги

Додати ще одну послугу