З нагоди дня української писемності та мови клубно-бібліотечні працівники с.Вишоватий підготували тематичну виставку «Мови велич-то краса»

Дата: 09.11.2021 16:02

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, ученого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду». З цієї нагоди клубно-бібліотечні працівники с.Вишоватий підготували тематичну виставку «Мови велич-то краса»